Įspūdžiai iš CETCO seminaro Lenkijoje

CETCO gamykloje 2018 01 24-26 dienomis įvykęs seminaras ir vėl privertė dalyvius susimąstyti apie pažangą hidroizoliacinių medžiagų srityje, kuri taip sunkiai skinasi kelią pragmatiškoje, nepatiklioje ir inertiškoje Lietuvoje, kur bituminiai gaminiai yra „geriausi“ dėl pagrindinės ir svarbiausios jų savybės, - „geros kainos“.
Nepaisant vis dar puikiai atliekančių savo funkcijas ir šiuo metu Lietuvos rinkoje įsitvirtinusių hidroizoliacinių gaminių VOLTEX, SWELLTITE ir WATERSTOP RH 101 DH, CETCO vis sparčiau žengia į pažangesnių gaminių sektorių, kuriame palaipsniui įsitvirtina kompozitiniai gaminiai, apjungiantys geriausias medžiagų savybes.

Viena „karščiausių“ naujienų yra gaminys „COREFLEX“. Pasaulis visais įmanomais būdais bando įterpti žaliąsias oazes į miesto erdves, todėl žaliosios terasos ir stogai tapo nebe prabanga, o būtinybe. Kartu su šia tendencija iškyla svarbiausia projektuotojų ir statytojų užduotis/problema: žaliojo ar eksploatuojamo stogo/terasos tinkama apsauga nuo vandens ir augmenijos šaknų! Kai po tokiu stogu „slepiasi“ keli aukštai prabangių apartamentų, nelieka galimybių tikėtis geriausio rezultato su pigiausiomis medžiagomis. Todėl „COREFLEX „ membranai atsirado galimybės tapti aktualia ne tik Austrijoje ar Norvegijoje, bet ir Lietuvoje, kur „žaliosios“ tendencijos sparčiai skverbiasi į rinką.

„COREFLEX“ tai kompozitinė hidroizoliacinė membrana apjungianti savyje dvi svarbias technologijas:
- Viršutinį sluoksnį sudaro modifikuoto PVC armuotas termoplastikas;
- apatinį sluoksnį sudaro (APC Active Polimer Core) aktyvių polimerų sluoksnis.
Viršutinis sluoksnis yra nelaidus vandeniui ir atsparus augalų šaknims. Jo užlaidos sulydomos karštuoju būdu. Apatinis sluoksnis sudarytas iš brinkstančių polimerų. Jis užtikrina sandarumą visais atvejais, kai membrana pažeidžiama įrengimo metu ar stogo/terasos eksploatacijos metu. Aktyvusis/brinkstantis sluoksnis atlieka savaiminio pažeidimų užgydimo funkciją. Viena labiausiai džiuginančių savybių yra ta, kad tokia kompozitinė membrana išlieka aktyvi per visą pastato gyvavimo laikotarpį, jos kokybei neturi įtakos amžius!