Modernaus verslo komplekse „Park Town“ – gamtos projekcijos

Parko ir urbanistinės pastatų kalvos įrėmintas „Park Town“ modernaus verslo kompleksas diktavo ir specifinius bendrųjų erdvių interjero sprendinius. Akmens plokštėje įspaustas ir grafiškai trafaretuotas medžio lapas, vienas dažniausių gamtos motyvų, suvienijo bendras biurų pastato erdves ir pasiūlė glaudesnį ryšį su gamta.

"Vienijantis lapų motyvas
Į projektavimo užduotį buvo įtraukta tiek pastatyto, tiek dar tik statomo antrojo „Park Town“ pastato viešųjų erdvių – terasų, holų, liftų holų, automobilių ir dviračių aikštelių – apipavidalinimas. V. Lunevičius tvirtina, kad skirtingoms „Park Town“ biurų patalpoms būdinga tūrio ir formų įvairovė. Pavyzdžiui, jau pastatyto korpuso holas visai nedidelis, o štai naujajame, dar tik statomame, holas būsiąs didžiulis, sujungtas su bendrosiomis erdvėmis. Taigi, architektūriškai labai skirtingose erdvėse reikėjo atrasti ir pritaikyti jas visas vienijantį elementą. Nuspręsta panaudoti gamtoje ypač dažną lapo motyvą – tiek trafaretuotus, tiek lapus akmens masėje.
Lietuvoje projekto autoriai nerado gamintojų, kurie ryžtųsi tai įgyvendinti, nes techniškai uždavinys nėra lengvas. Todėl jų pačių sukurtą lapo formos piešinį pateikė italų gamintojams, kurie jį išfrezavo vandens srove skirtingo atspalvio akmens plokštėse. Pasirinktos didžiulės, 1 x 3 m² matmenų italų gamybos akmens plokštės su paryškintomis siūlėmis. Grindims buvo panaudotos 6 mm, sienoms – 3 mm storio plokštės. Trimatėje, dengtoje pirmojo „Park Town“ pastato terasoje taip pat buvo išreikštas lapo motyvas. Joje panaudotos ne įprastos medinės terasinės, o pilnavidurės medžio kompozito lentos. G. Baranauskas pasakoja, kad atitinkamai pagal lapo formą buvo keičiama dvispalvių lentų dėjimo kryptis, tačiau dėl krentančio šešėlio į lentos faktūrą atrodė, tarsi kiekvienas atskiras plotelis būtų kitos spalvos, gimė įvairesnių atspalvių efektas. Šiuo metu iš tos pačios medžiagos kaip ir grindys gaminami U formos terasos suolai. Jie terasai suteiks gyvumo, bus skirti ne tik atsisėsti, bet ir erdvei atskirti nuo biurų.Dar viena autorių pasirinkta medžiaga – lankstus akmuo, 1,5 mm pločio pjauto akmens plokštė, klijuojama ant bituminio pagrindo. Juo padengtas reklaminis stulpas prie įėjimo ir administruojančio asmens stalas hole. Šia akmens mase padengus norimus objektus, panaikinamos visos siūlės, todėl susidaro įspūdis, lyg būtų išpjauta iš vientisos akmens masės."

Plačiau žurnale "Statyba ir architektūra" (70-73 psl.): https://issuu.com/statybairarchitektura/docs/sa_2018_n5/1?ff=true